Akademia Bezpiecznego Puchatka 2022/ 2023

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny w zakresie bezpieczeństwa, skierowany do uczniów klas pierwszych. Głównym jego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań  w domu, w szkole, na drodze, wśród rówieśników  oraz w internecie. Uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach niecodziennych i trudnych dla dzieci.

Wzorem poprzednich lat, w bieżącym roku szkolnym 2022/2023, nasza szkoła zgłosiła udział w XIV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego. Udział w nim wzięło 18 pierwszoklasistów. Podczas realizacji programu poruszane były następujące tematy:

• BEZPIECZEŃSTWO W DOMU
  • BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE
  • BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
  • BEZPIECZEŃSTWO WŚRÓD RÓWIEŚNIKÓW
  • BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały,  karty pracy  oraz filmy edukacyjne, dzięki którym wzbogacili swoją wiedzę.

Podsumowaniem uczestnictwa w programie „ Akademia Bezpiecznego Puchatka” był udział dzieci w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który rozwiązywały on-line. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, otrzymując w nagrodę dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu , wśród rówieśników oraz w  internecie. Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w XIV edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” - Barbara Rozkres.

ZAŁĄCZNIKI:

Certyfikat dla szkoły