WSPÓŁPRACA

Nasze przedszkole od wielu lat współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Dzieci i Rodzice aktywnie uczestniczą w akcjach charytatywnych:

• Szkolnego koła Caritas
  • „Kilometry dobra”
  • „Góra grosza”
  • „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Poznając ciekawe zawody, odwiedzaliśmy i gościliśmy Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji, strażaków ze Straży Pożarnej z Sitna, sklepy spożywcze w Sitnie i aptekę w naszej miejscowości.

W ramach współpracy z Centrum Kultury w Sitnie dzieci z rodzicami brały udział w przedstawieniach, konkursach i kiermaszach.

Od wielu lat współpracujemy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Zamościu. W ramach współpracy prowadzimy zajęcia otwarte z udziałem specjalistów, pracownicy poradni uczestniczą w organizowanych w przedszkolu konsultacjach i badaniach przesiewowych.

Współpraca z Narodowym Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia owocuje udziałem w różnych ciekawych i wesołych przedstawieniach. Natomiast współpraca z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego z Zamościa pozwala wszystkim przedszkolakom uczestniczyc w muzycznych lekcjach dzięki którym poznają świat.