"Laboratoria Przyszłości"

Szkoła Podstawowa im. Wandy Popławskiej  w Sitnie

bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 30 000 złotych. Otrzymane środki przeznaczone zostały na zakup profesjonalnego sprzętu. Zakupiliśmy: drukarkę 3D, laptop, długopisy 3D, gimbal, wizualizer,  lutownice, roboty edukacyjne.

Zakupiony sprzęt będzie regularnie wykorzystywany przez naszych uczniów podczas zajęć lekcyjnych, specjalistycznych, doradztwa zawodowego, kół zainteresowań. Nasi uczniowie będą programować projektować, konstruować a przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.

Lekcja matematyki - klasa 8 2024 - bryły 3D.

Lekcja języka rosyjskiego - szablony Matrioszki

Stacja lutownicza - lekcja otwarta

Drukarka 3D

Roboty edukacyjne

Wielopostaciowy odkrywca lądu - mBot Ranger

Klasa czwarta -Laboratoria Przyszłości w praktyce

Green screen - fotorelacja z prac koła "Pstryk"

Green screen - fotorelacja z prac koła

Klocki konstrukcyjne na zajęciach. dodatkowych.

Stymulowanie aktywnośći

ZAŁĄCZNIKI: