Sekretariat – jedno z najważniejszych miejsc w szkole.

Zapewnia sprawną, grzeczną i kulturalną obsługę kancelaryjno-biurową szkoły.

SEKRETARZ SZKOŁY - P. Małgorzta Bartosiak

Sekretarz szkoły prowadzi, przechowuje i aktualizuje:

1. Dokumenty finansowe,
2. Dokumenty kadrowe,
3. Dokumenty bazy, bezpieczeństwa i higieny pracy:

4. Imienne ewidencje wydanych: świadectw ukończenia szkoły, legitymacji szkolnych,  zaświadczeń, przekazywanych szkole przez komisję okręgową.

Sekretarz prowadzi sprawy uczniów, na przykład:

1. Prowadzi księgę uczniów, zakłada i oprawia księgi arkuszy ocen.

2. Sporządza i wydaje duplikaty i odpisy świadectw oraz inne dokumenty dla uczniów zgodnie z odrębnymi przepisami.

3. Sporządza i wydaje legitymacje szkolne uczniom.

4. Prowadzi ewidencję zwolnień uczniów z niektórych zajęć, przygotowując projekty decyzji dla dyrektora szkoły.

5. Prowadzi, zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawy związane z przyjęciem uczniów do szkoły i przejściem dzieci do innej szkoły.

6. Wystawiania druki i zaświadczenia ( prowadzenie ewidencji).

7. Przygotowuje i opracowuje system dla OKE.

8. Prowadzi dokumentację przebiegu egzaminu z zachowaniem tajemnicy o danych osobowych uczniów i właściwie ja przechowuje.

9. Sporządza sprawozdania GUS oraz  sprawozdania oświatowe SIO.

10. Prowadzi  archiwum szkolne i jego dokumentację.

11. Dba o właściwe zabezpieczenie dokumentacji szkolnej, zachowuje dyskrecję i tajemnicę załatwianych spraw

12. Chroni dane osobowe pracowników i uczniów zgodnie z odrębnymi przepisami.

SEKRETARZ PRZYJMUJE INTERESANTÓW W SPRAWACH UCZNIOWSKICH

Uprawnienia:

1. Rozlicza pracowników obsługowych z nieobecności w pracy i dyscypliny pracy.
  2. Ma prawo wglądu do arkusza organizacyjnego szkoły oraz bieżącej dokumentacji szkolnej.
  3. Używa imiennej pieczątki z tytułem „sekretarz szkoły” oraz podpisuje pisma, których treść jest zgodna z niniejszym zakresem jego zadań i kompetencji.
  4. Ma prawo do wszystkich niezbędnych informacji, a także do zawodowego doskonalenia się w zakresie powierzonych zadań.
  5. Podejmuje decyzje w sprawie wydawania zaświadczeń uczniom.
  6. Ma prawo do podpisywania pism jako osoba sporządzająca i upoważniona do kontaktów w zakresie wykonywania sprawozdań GUS i innej sprawozdawczości w szczególności dotyczącej spraw uczniowskich oraz sprawozdań oświatowych.