Akademia Bezpiecznego Puchatka

Ważnym elementem działań mających na celu bezpieczeństwo dzieci jest edukacja – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Program przygotowywany jest przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji.

Zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikowano poprzez  Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Test ten obejmował 12 pytań z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole, w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zrealizowaliśmy wszystkie elementy programu i otrzymaliśmy Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz  Dyplomy dla uczniów.