Moduł: CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI

Utworzono dnia 11.05.2020, 17:09

Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN: wychowanie do wartości poprzez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych. Wiodące kompetencje kluczowe: porozumiewanie się w języku ojczystym.

Rozwijanie czytelnictwa: czytanie w domu i przedszkoluprezentacja dzieciom utworów polskich pisarzy i poetów.

Opis:

Dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków.

Misiowi zostanie nadane imię – nasz miś to Pan Przytulak, a projekt zainauguruje czytanie w przedszkolu/grupie przedszkolnej, do którego zaprosić można osoby związane z przedszkolem (nauczyciele, przedstawiciele różnych zawodów, etc.).

a) Czytamy w przedszkolu:

• Projekt zainauguruje czytanie w przedszkolu/grupie przedszkolnej, do którego zaprosić można osoby związane z przedszkolem
  • Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola wpiszą się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków.
  • W odpowiedzi na kierunki polityki MEN na rok szkolny 2019/2020 rekomendujemy czytanie w przedszkolu tekstów polskich poetów i pisarzy. Przewiduje się stworzenie z uczestnikami projektu: „Listy książek, wierszy i bajek polskich twórców rekomendowanych do czytania dzieciom”.

Przewiduje się w okresie 1 październik 2019 – 31 marzec 2020 włączenie do projektu przedstawicieli Grupy MAC S.A., właściciela marki MAC Edukacja, na zasadach określonych w osobnym załączniku do niniejszego Regulaminu. Uczestnicy projektu zostaną poinformowani o takiej możliwości w osobnej wiadomości e-mailowej.

b) Czytamy w domu:

• Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę (praca w domu). W roku szkolnym 2019/2020 czytamy polskie bajki, baśnie, wiersze. Nauczyciel może przygotować własne propozycje literatury do czytania dzieciom.
  • Kolejność wędrówki Misia określana została losowo.
  • Nauka piosenki: Czytaj z Misiem umila czas oczekiwania na jego powrót. Na zakończenie projektu dzieci otrzymają dyplomy

Efekt finalny: zdjęcia wypełnionego dzienniczka Małego Misia.