Maduł: MIŚIOWY WOLONTARIAT

Utworzono dnia 12.05.2020, 14:08

Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN: profilaktyka uzależnień; wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich.

Wiodące kompetencje kluczowe: kompetencje społeczne i obywatelskie.

Rozwijanie czytelnictwa: zapoznanie z bajkami i wierszykami traktującymi o wartości dobra i wzajemnej pomocy.

Opis:

W module tym Miś uczy dzieci wrażliwości społecznej oraz pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat. Cały rok będą prowadzone różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących. Bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną, lecz niestety coraz bardziej zaniedbywaną we współczesnym świecie. Mały Miś poprzez bajki i wierszyki pokaże, że satysfakcja z ofiarowania komuś uśmiechu jest największym podziękowaniem i nagrodą za wykonaną pracę. Zachęci do działania rodziców dzieci, by wspólnie zrobić coś dobrego dla lokalnych społeczności lub włączyć się do działań o ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym charakterze.

Braliśmy udział w następujących działaniach:

- zbiórce karmy dla zwierząt ze „Schroniska dla zwierząt” w Zamościu,

- zbiórce pieniędzy w akcji „Góra grosza”,

- zbiórce darów Caritas dla dzieci z Ukrainy.

Efekt finalny: Gazetka ścienna dla rodziców: „Misiowy wolontariat” obrazująca działania przedszkola na rzecz pomocy potrzebującym. W związku z zajęciami zdalnymi, jest to umieszczenie informacji na stronie internetowej przedszkola.