Dzień Matematyki – Dzień Liczby Pi

Utworzono dnia 24.03.2024

W dniu 20.03.2024 w naszej szkole odbył się Dzień Matematyki – Dzień Liczby Pi. Nasi uczniowie mieli przed sobą spore wyzwanie, ponieważ ich zadaniem było przygotowanie siedmiu zadań, były to między innymi:

Pi-wiedza – uczniowie przygotowali kolorowe notatki z ciekawostkami i informacjami o liczbie Pi, druga konkurencja to - Pi-plakat – uczniowie w tej konkurencji stworzyli piękne zaproszenia na Dzień Liczby Pi zapraszając do wspólnego świętowania uczestników naszego spotkania. Kolejne zadanie to - słone Pi-traszenie – w tej konkurencji zadaniem było przygotowanie słonych przekąsek z dekoracją liczby Pi- uczniowie prezentowali między innymi: słone przysmaki, pizzę w kształcie Pi, sałatkę z dekoracją liczby Pi, następne zadanie to słodkie wy-Pi-eki - uczniowie mieli za zadanie przygotować słodycze z dekoracją liczby Pi- dzięki tej konkurencji mogliśmy zobaczyć słodkości takie jak pierniki, babeczki z dekoracją Pi, słodkie placuszki oraz wiele innych przysmaków. Kolejną konkurencją było stworzenie - modelu przestrzennego Liczby Pi nasi uczniowie wykazali się ciekawymi pomysłami, ponieważ każda klasa przygotowała swój model 3D z innego materiału, dzieci zaprezentowały między innymi model Pi z drewna, styropianu, zakrętek, tektury. Pojawiła się także własnoręcznie uszyta liczba Pi. Następnie, każda klasa mogła wcielić się w poetów, tworząc własny Pi-emat, czyli krótki wierszyk, w którym liczba liter w kolejnych wyrazach, będzie odpowiada następującym po sobie cyfrom liczby Pi. Ostatnią zabawą były Pi-słowa- podczas 3 minut uczniowie, pracując w grupach, mieli za zadanie wypisać jak najwięcej słów z cząstką -pi- , np. Pinokio, pisanka. Wszystkie konkurencje były obserwowane pod czujnym okiem naszej komisji, w której w skład wchodziły Pani Wicedyrektor Katarzyna Barwińska, Pani Joanna Pakuła oraz Pani Ewa Małek. Drugą częścią Dnia Matematyki był konkurs z Tabliczki Mnożenia w zakresie 100. Z każdej klasy wzięły w nim udział trzy osoby (jako grupa), reprezentując swoją klasę. Zadaniem uczestników było ustawienie wieży z kubeczków zgodnie z planszą i wynikami mnożenia.

W ramach nagród, nasi uczniowie wygrali bony podarunkowe, między innymi – Bon podarunkowy na napisanie kartkówki z matematyki z zeszytem, -Bon podarunkowy na podwyższenie oceny o jeden stopień na sprawdzianie z matematyki. Matematyczne nagrody sprawiły wiele radości i uśmiechu obdarowanym.

Dziękuję wszystkim uczestnikom - uczniom, wychowawcom i rodzicom za udział, zaangażowanie, pomoc oraz kreatywność w poszczególnych konkurencjach. Podziękowania należą się także prowadzącym, za udział i pomoc w zorganizowaniu oraz przygotowaniach Dnia Matematyki – Dnia Liczby Pi, uczniom klasy siódmej i ósmej. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z naszego matematycznego dnia oraz gazetki i wystawy stworzonej z modeli przestrzennych Liczby Pi - Agata Kostrubiec.

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 1943