UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

Utworzono dnia 21.06.2019

19 czerwca rozpoczął się Mszą Św. odprawioną w kościele w Horyszowie Polskim. Następnie społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięła udział w uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego 2018/ 2019.Ósmoklasiści odebrali świadectwa ukończenia szkoły a wybrani uczniowie Dyplomy Wzorowego Absolwenta. Nagrodzeni uczniowie pozostałych klas, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, tradycyjnie odebrali świadectwa, dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor. Listami Gratulacyjnymi zostali uhonorowani Rodzice uczniów. Uczniowie klasy ósmej S.P. i trzeciej Gimnazjum zaprezentowali część artystyczną.

Ciepłe słowa do uczniów skierowała Dyrektor szkoły:

"Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Uczniowie, których zasypywaliśmy pracami domowymi, kartkówkami, dziesiątkami wypracowań i setkami zadań, doczekali się zasłużonego wypoczynku, ale też musimy to jasno powiedzieć: zdobyli nowe umiejętności. I dzisiaj z całą pewnością wszyscy wiedzą więcej niż we wrześniu 2018r. Wszyscy uczyliśmy się siebie nawzajem, stając w obliczu różnych problemów i jednocześnie odnosząc niemało sukcesów.

W sposób szczególny oczy nasze kierują się ku absolwentom, którzy dziewięć lat temu po raz pierwszy usłyszeli głos dzwonka tej szkoły. Gimnazjaliści po 12 latach wreszcie dotarli do mety.

Dziś nastał dla Was czas rozstania. Życzymy, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół.

Przez 9 lat byliście blisko nas, a teraz odchodzicie w nową – na razie – nieznaną przestrzeń przyszłości, a Wasi młodsi koledzy pozostają w teraźniejszości siteńskiej i żegnają Was. Moment pożegnania to trudna chwila, ale także wspaniała, bo oto rozpoczyna się coś nowego. Dlatego  życzymy, by to, co od jutra stanie się treścią Waszego  życia było jak najlepsze, byście się  nie zawiedli  na ludziach, żebyście się  spotykali   ze sprawiedliwością i serdecznością".

Podziekownia i życzenia dyrektor Zespołu Szkół w Sitnie, p. Moniki Duras:

"Szkoła przynależy do struktury samorządowej, dlatego dziękuję dziś władzom naszej gminy na czele z P. Wójtem Krzysztofem Seniem,  dziękuję Radnym miejscowym i p. Sołtys.  Podziękowania składam na ręce obecnej dziś z nami  pani Marzeny Ternes.

Dziękuję pracownikom Centrum Kultury z Biblioteką w Sitnie za owocną współpracę proszę Pana  o przekazanie podziękowań.

Doceniam także współpracę z parafią. Słowa wdzięczności kierują więc na ręce księdza proboszcza Krzysztofa Radyka i księdza wikariusza Grzegorza Bartko.. Bóg zapłać! Dziękuję za modlitwę i odprawiane msze święte.

Słowa dziękuję kieruję do nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i kierowców - do was wszystkich razem. Wy przecież towarzyszycie mi  w codziennej pracy i  mnie wspieracie. Każdy sukces i każde dobro to nasz wspólny udział. Razem budujemy wizerunek naszej szkoły, dobry wizerunek. Dziękuję wszystkim za sumienną pracę na każdym stanowisku, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje i serdeczność.

Jakże nie podziękować Rodzicom naszych uczniów! Tym Rodzicom, którzy dostrzegali wasze i nasze problemy i potrzeby. Przekazuję swą wdzięczność podziękowaniem skierowanym do reprezentantów wszystkich rodziców-zapraszam przedstawicieli Rady Rodziców Szkoły Podstawowej. Zawsze jesteście na czas zgrani i pełni zapału, bo mamy wspólny cel wychowywać nasze dzieci  dbając o ich dobro i bezpieczeństwo. Jestem Wam wdzięczna za szacunek i współpracę.

Pragnę z całego serca w imieniu swoim, wszystkich pracowników szkoły, Rodziców, uczniów podziękować Pani Urszuli Cisek, Pani Annie Kamińskiej za współpracę i życzliwość, za wieloletnią sumienną pracę i wykazywanie się rzetelnością w realizowaniu swoich obowiązków. Pani Ula i Ania odchodzą na emeryturę- to dla was kolejny etap życia. Wierzę, że przyniesie wiele nowych wyzwań, którym na pewno sprostacie,. Życzę paniom przede wszystkim zdrowia i spełnienia marzeń.

Chciałabym podziękować pani Dorocie Smoląg, która także odchodzi z naszej szkoły. Chociaż nie pracowała w szkole podstawowej, to chciałabym podziękować za to, że swoją osobowością napełniała nas uśmiechem i optymizmem, że służyła pomocą i wsparciem w realizacji różnorodnych zawodów sportowych. Życzymy, by nowo wybrana droga, sprawdziła się i przynosiła wiele radości i sukcesów zawodowych.

Dziękuję także Pani Alicji Monastyrskiej Dyrektor Gimnazjum i pracownikom niepedagogicznym za współpracę i życzę zdrowia oraz sukcesów w dalszej pracy zawodowej . Chociaż gimnazjum już nie będzie w przyszłym roku, to pozostali nauczyciele, pracujący dotąd w gimnazjum, będą z nami.

Jeszcze raz Wszystkim państwu i uczniom życzę udanych i bezpiecznych wakacji.  Absolwentom  życzę szkolnych i osobistych sukcesów. Naszej całej szkole – nieustannego rozwoju, wysokiego poziomu wiedzy i międzyludzkiej serdeczności".

GALERIE:

Absolwenci z Panią Dyrektor i Nauczycielami