MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

Organizatorem projektu w roku szkolnym 2019/2020 jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej oraz Grupa MAC S.A. (właściciel marek MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka), z siedzibą w Kielcach, przy ulicy Witosa 76 we współpracy z CEBP 24.12 Sp. z o.o., wydawcą miesięcznika „Bliżej Przedszkola”.

Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.

Celem głównym projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą.

Cele szczegółowe:

a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych;

b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela;

c) wprowadzenie dziecka w świat literatury;

d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną;

e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych;

f) propagowanie praw dziecka;

g) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego;

h) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci;

i) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli;

j) kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci;

k) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego;

l) promocja przedszkola;

m) rozwijanie współpracy między nauczycielami

n) kształcenie na odległość

3. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

Adresaci oraz uczestnicy pośredni projektu:

1. Uczestnikami Projektu są czynni zawodowo nauczyciele żłobków, przedszkoli oraz oddziałów „0” przy szkołach podstawowych, szkół podstawowych, szkół specjalnych, szkolnych świetlic, bibliotek szkolnych i publicznych, którzy zgłosili udział swojej placówki w Projekcie zgodnie z niniejszym Regulaminem.

2. Jedna Placówka może zostać zgłoszona tylko raz.

Czas trwania projektu:

1. Projekt organizowany jest w roku szkolnym 2019/2020 w modułach zaproponowanych przez organizatorów projektu określonych w pkt. VIII Regulaminu.

2. Uczestnicy, według swojego uznania, realizują projekt w całości lub wybierają interesujące ich moduły.

Z naszego przedszkola do projektu przystąpiły 6-latki – grupa Sówek.

Moduły i jak je realizowaliśmy przedstawione są  poniżej.

Moduł: PLAY WITH LITTLE TEDDY BEAR

Moduł: ZMISIOWANY DZIEŃ MATEMATYKI